Koszty projektu domu


Pracownia Edomy oferuje klientom bardzo szeroki wybór projektów domów. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Przed podjęciem tak ważnej decyzji, jaką jest wybór domu, warto zastanowić się przede wszystkim na kwestiami finansowymi, a także opłacalnością planowanej inwestycji.

Domy parterowe posiadają kilka stricte ekonomicznych zalet, do których zaliczyć należy:

  • niższe – w porównaniu do domów piętrowych – koszty opracowania projektu i budowy,
  • większy poziom energooszczędności (ciepło rozchodzi się równomiernie po pomieszczeniach, nie „ucieka” nadmiernie do góry, odpadają opłaty związane na przykład z koniecznością oświetlania klatki schodowej),
  • mniejsze koszty związane z ogólnym utrzymaniem (niższe nakłady na sprzątanie, remonty, renowacje itd.).

Domy parterowe na ogół są zatem tańsze nie tylko w budowie, ale także w utrzymaniu. Mieszkając w takim domu nie jesteśmy zmuszeni do dobudowywania balkonu, a taras – ulokowany bezpośrednio na fundamentach – jest zdecydowanie od niego tańszy. W domach parterowych możemy również czuć się bezpieczni – dochodzi w nich do statystycznie mniejszej ilości wypadków niż w domach piętrowych.

Jeśli chcemy mieszkać i żyć komfortowo, bezpiecznie i oszczędnie, domy parterowe na pewno spełnią wszystkie te warunki. Są one idealne nie tylko dla rodziców z dziećmi, ale także dla osób starszych, które za wszelką cenę chcą uniknąć męczącego wchodzenia po schodach. Domy parterowe sprawdzą się również wówczas, gdy cierpimy na różnorodne schorzenia, przy których nie jest wskazany nadmierny wysiłek fizyczny. Domy te są zatem dla każdego, dla kogo ważne jest uproszczenie przestrzeni życiowej i odejście od utartych dotychczas schematów w budownictwie.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z projektami ED na stronie: www.e-domy.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *