Przestrzeń pod schodami jak to wykorzystać.


Domy, które mają piętro muszą mieć schody. Nie ma znaczenia czy mówimy tutaj o projektach domów z poddaszem, czy też o klasycznych domach piętrowych. Każdy projekt z e-domy albo dowolnej innej firmy ma schody. W jakiś sposób trzeba się dostać na piętro.

Wykorzystaj schody

W niektórych przypadkach schody traktowane są jako coś co musi po prostu być. Przestrzeń pod nimi nie jest w żaden sposób zagospodarowana. Natomiast według mnie w projekcie domu z poddaszem dobrze jest wydzielić część na przestrzeń pod schodami.

  • Spiżarnia – to ciekawe miejsce do przechowywania jedzenia. Dzięki temu nie musisz przeznaczać na to oddzielnego pomieszczenia.
  • Biblioteka – jeżeli lubisz książki i nie masz ich gdzie trzymać, to możesz wykorzystać do tego właśnie to pomieszczenie.
  • Rupieciarnia – projekty domów z poddaszem zawierają zwykle kotłownie, jednak dodatkowe miejsce gdzie można trzymać wszelkiego rodzaju tak zwane „graty” przyda się wielu osobom.

To tylko kilka pomysłów na to jak można wykorzystać przestrzeń pod schodami w projektach domów z poddaszem. Według mnie warto tam zaprojektować jakiegoś rodzaju pomieszczenie, żeby nie była to pusta i niewykorzystana przestrzeń.

Oczywiście niektóre projekty domów z poddaszem zakładają, że pod schodami będzie pewnego rodzaju część korytarza. Jednocześnie według mnie i tak część tej przestrzeni dobrze jest obudować. Jeżeli nie chcesz dodatkowego pomieszczenia, to możesz tam umieścić dodatkowe szafki.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *